Sūris, dietos ir kalorijos

Sūris, dietos ir kalorijos

Nors sūris daugumoje dietų yra tabu, aš visgi manau, kad geriausia gyvenimo dieta yra malonumų dieta – valgyti, ką nori, kada nori. Svarbiausia sąmoningai!

Pati asmeniškai myliu sūrį – sūrio spurgytes, sūrį prie vyno, keptą sūrį, viską, kas įdaryta sūriu, salotas su sūriu, visus itališkus patiekalus su DAUG sūrio, seksi mocarelą ar buratą…Kažkada, kai buvau jauna ir ne tokia dar brandi ( :))) ) laikydavausi dietų ir skaičiuodavau kalorijas.

Po to ir supratau, ir iš tiesų tai yra tiesa, kad ne kalorijų skaičiuje esmė, o pačiame produkte ir kiek jo suvalgai bei įsisavini. Ar mieliau valgysite 5 gabaliukus nemėgstamo produkto ar vieną gabaliuką sūrio? Aš rinkčiausi ne kiekybe, o kokybę.

Sūris, nauda organizmui ir kalorijos

Ar žinojote, jog:

  • Sūris yra puikus cinko, kalcio ir B12 vitamino šaltinis;
  • Mocareloje yra probiotikų, kurie naudingi jūsų imuninei sistemai ir bendrai organizmo veiklai;
  • Sūris su mėlynaisiais pelėsiais vienas iš bene daugiausia kalcio turinčių populiariųjų sūrių;
  • Varškės sūris pasižymi dideliu proteino kiekiu;
  • Rikotos sūris turi naudingųjų amino rūgščių;
  • Šveicariški sūriai dažnai turi mažiau riebumo ir natrio, tad rekomenduojamas tiems, kurie riboja druskos ir riebalų kiekį;
  • Čederio sūris yra geras vitaminų K šaltinis.

Kalbant apie kalorijas, bendrai minkštieji sūriai dažniausiai yra trečdaliu liesesni nei kietieji.

Visų pamėgstas parmezanas turi net 431 kcal/100g, šveicariškas Gruyere – 413 kcal/, o čederio sūris – 402 kcal. Mano mylimo sūrio su mėlynaisiais pelėsiais 100g gabaliukas turi 349 kcal, labai panašiai kaip ir ožkos – 364 kcal/100g. Tuo tarpu sūris Prussia – 370 kcal/100g.

Truputį į mažesnę šimtų kalorijų šutvę keliauja mocarela, ji vidutiniškai turi 280kcal/100g, rikota vos 174 kcal.

O  pavyzdžiui, camembert ­­– 299 kcal/100g.Šiaip žiauriai mėgstu genealų paprastumą – visiems tiems kaloringiems sūriam nosį nušluosto – senas geras varškės sūris, vos su 98 kcal/100g.

O kuris iš sūrių yra jūsų guilty pleasure?

265 Comments

Palikite komentarą